Voltaico.cz » SOMI Applications and Services s.r.o. » Recenze
Ověřený zákazník, Středočeský kraj
realizováno 2023
1  

v termínu dodán materiálu k instalaci, administrativa spojená s žádostí o PPP.
- první, 2x sundavání panelů ze střechy z důvodů chybných optimizérů. Optimizer 900W zapojený pro dva panely 2x550w=1100W. takže snížena schopnost propustit generovaný výkon na dvou panelech o 200w. V mém případě optimizery ubíraly na 18ti panelech 1,8kW z 9,9kw. Což je dost podstatný problém a doporučuji každému kdo má od SOMI optimizery, aby si zkontroloval jejich parametry a nebyl výkon jeho FVE zbytečně snižován. Přišel jsem na to díky všímavosti a znalosti mého kamaráda. Kdyby na to ale nepřišel, tak mám FVE jen 8,2kw přestože jsem si zaplatil za 9,9kw.
- druhý problém po spuštění se ukázalo špatné zapojení cívek, otočený jejich směr a špatně zapojené ve cívky ve střídači. Až druhá parta el. z UA na to přišla.
- třetí problém bylo zdržování vyplnění formuláře C1 pro vyplacení dotace cca 2 měsíce. Urgoval jsem SOMI až přes ředitele, vyhrožoval soudy a bylo to marné. Nakonec se ukázalo že montážní parta z jiné firmy, která pro SOMI mou FVE montovala si s razítkem na tento formulář dávala na čas. Nejspíše jsem si o to řekl tím že jsem reklamoval optimizery. Tím si říkám jak asi uspěju s reklamací viz níže, když to vlastně somi nemontovali
- čtvrtý a zatím nedořešený problém je el. zapojení akumulátorů ke střídači. Čím více o FVE diskutuji, tak se dozvídám informace. Hledal jsem na mé FVE jištění akumulátorů, které bych předpokládal jako automatickou záležitost z bezpečnostních důvodů. Po odkrytí el. krabice jsem se nestačil divit. kabely mezi bateriemi jsou spojeny s kabelem od střídače v jednom místě, které tvoří bambuli a je omotána izolační páskou. Nejsem el. ale vím že el. spoje se instalují v rozvodnici a v tomto průřezu kabelu bych očekával každý kabel pod jedním šroubem. Jištění akumulátorů jsem žádné nenašel. Tyto dvě záležitosti reklamuji již cca 1 měsíc a zatím od SOMI žádné vyjádření k nebezpečnému provedení el. instalace a jištění akumulátorů nemám. Kdyby někoho zajímalo jak to mohlo projít revizí tak mohlo. Myslel jsem si, že v revizní zprávě o bateriích nic nenajdu jinak by se pod to neměl r. technik ani podepsat. No ale technik ve zprávě bateriový systém sám zmiňuje větou " Z měniče jdou silové kabely DC do bateriového systému, který uchovává energii pro potřeby přerušení výroby". To je jediný výrok o bateriích. Zatímco všude je do detailu popsán průřez, cyky, jištění atd., tak zde se o jištění a kabelech nic nedozvíte. Podle mě má revizní technik trošku máslo na hlavě. Revize se provádí před vystavením poslední doplatkové faktury, což vysvětluje zájem nejen můj, aby vše hladce prošlo ale hlavně SOMI, aby bylo vše uhrazeno.

SOMI systém nedoporučuji. Zaplatil jsem si nadprůměrnou cenu FVE systém ale neodpovídá to tomu. Za letošní rok jsem díky SOMI zestárnul o 5 let.

12. 12. 2023,


Všechny recenze SOMI Applications and Services s.r.o. »