SOMI

Logo SOMI


Hodnocení

Doba realizace

do 5 měsíců

Telefon

+420 800 500 401

E-mail

info@somias.cz
Sídlo Thunovská 192/27, Praha 11800
Služby
  •   Fotovoltaické systémy?
Obchodní název

SOMI Applications and Services s.r.o.

IČO / DIČ 08771120 / CZ08771120
Datová schránka wzjjkxp

Jsme skupinou vizionářů, kteří vytváří budoucnost čisté energie. Díky unikátnímu patentovému řešení řízení fotovoltaických elektráren a bateriových úložišť jsme prvními, kteří Vám přináší aktivní řízení a maximální efektivitu Vaší fotovoltaické elektrárny.Recenze

3,8

19 recenzí


Ověřený zákazník v Jihočeském kraji
realizováno 2024,
5  

péče o klienta
dodržení slova
slušná komunikace
profesionalita
poradenství
ochota
hledání řešení
férová cena
nic

Celá firma, a každý její pracovník, ve mě zanechali pozitivní "WOW efekt". Jsem moc rád, že takové české firmy máme!
Doporučuji každému, kdo to myslí s FVE vážně. Není to jen o panelech a střídačích ... je to o lidech a řízení v pozadí toho všeho ... a to SOMI splňuje na jedničku. Rozhodl jsem se pro SOMI kvůli chytrému řešení, které zlepší návratnost investice do FVE. Nelituji svého rozhodnutí. Vlastně jsem krom podpisu smlouvy a úhrady peněz nemusel nic řešit, o vše ostatní bylo postaráno a vše funguje.
Speciálně děkuji panu Čechovi za celkové provedení procesem. Práce s montážníma partama byla zábava a oceňuji jejich rychlou i náročnou práci.
8. 5. 2024,

Zákazník v Ústeckém kraji
realizováno 2023,
5  

Ochota
Vstřícnost
Superrychlá montáž panelů a rozvodů elektřiny během jednoho dne
nevím

Doporučuji6. 5. 2024,

Ověřený zákazník v Libereckém kraji
realizováno 2024,
5  

Od nabídky až po kompletní realizaci jsem byl maximálně spokojený.
Týmy, které realizaci prováděli, byli k požadavkům majitele velice vstřícní a ochotní.
Byla odvedena velice profesionální práce, na kterou jsem po celou dobu mohl dohlížet.
Za mne hodnocení jednička s hvězdičkou dvakrát podtržená!!!
Žádné.

Celkem jsem oslovil minimálně 10 firem. Nejpečlivěji, srozumitelně a odborně se mi nejvíce věnovali z firmy SOMI.
Dodavatele FVE jsem vybíral celkem přes 1 rok. a to přes recenze, dodané komponenty. A dále dle nabídky poměr/cena/výkon jsem zvolil společnost SOMI.
Když jsem řešil nějaký vzniklý problém, tak jsme ho ve spolupráci s panem Zahradníkem v krátké době vyřešili. FVE mám celou již namontovanou a čekám na revizi a následné první připojení od ČEZ.
Podepisoval jsem smlouvu počátkem února 2024 a 21.4.2024 bylo vše hotové.
Od první nabídky po celou dobu realizace mi byl k dispozici můj přímý obchodní zástupce pan Zahradník, který se mi vždy plně věnoval. Mohl jsem mu zavolat kdykoli během dne včetně víkendů. Bylo dodrženo vše, na čem jsme se dohodli.
24. 4. 2024,

Zákazník v Moravskoslezském kraji
realizováno 2024,
5  

Výborný obchodní zástupce/poradce
Kvalitní komponenty
Super montážní parta
Záruka
bez záporů

Dodavatele FVE jsem vybíral asi 6 měsíců, přes recenze, dodané komponenty. A nabídku poměr/cena/výkon jsem zvolil společnost SOMI a rozhodně nelituji. Jednání byla přímá, když jsem řešil nějaký problém, tak jsme ho ve spolupráci s paní Hrnčířovou hned vyřešili. FVE mám tprovozněnou a namontovanou a čekám na první připojení. Podepisoval jsem smlouvu v polovině prosince 2023 na konci 3/3034 jsem měl namontováno a zrevidováno.22. 4. 2024,

Ověřený zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2024,
1  

Jediný klad perfektní, rychlá a precizní práce externí montážní firmy. Co se týká SOMI - žádný klad.
Důrazně varuji před společnosti SOMIAS.cz.(SOMI)
Nenechte se, tak jako já nalákat na jejich velice lákavou nabídku a na rozdíl ode mě si předem nejdříve prohlédněte ostatní podobné záporné recenze, ke kterým se připojuji i já.
Realita je totiž u těchto podvodníků, nebo šmejdů, jak chcete, úplně jiná.Podepsal jsem 8.2.24 u nich smlouvu na instalaci ohřevu vody v rámci NZU-Light. Po různých průtazích dne 13.3.24 provedly neúplnou instalaci panelů, boileru, rozvodů a střídače, ale střídač nedokázaly zprovoznit. Na moji žádost o dokončení, odpověděly, že záležitost řeší a žádají mě o trpělivost, bez udání způsobu a termínu dokončení.
Na mé urgence jak písemné i telefonické, posléze přestaly úplně reagovat. Teprve 26.3.24, se mi ozval jeden technik, že pro mě mají jiný střídač, ale posléze jsem zjistil, že se mi pokouší v tichosti podstrčit naprosto odlišný typ střídače na místo hybridního, v podstatě záměnu objednaného balíčku č. 2, za balíček č. 1, dle jejich inzerce na webu.
Bez odpovědi zůstal také můj odeslaný 2.4. doporučený dopis ředitelce firmy paní Yveto Sammon v bláhové naději, že dotyčné praktiky se dějí bez jejího vědomí.
Pro nečinnost, jsem dne 2.4.24, odeslal žádost o odstoupení od smlouvy, odstranění instalace, uvedení do původního stavu a vrácení zaplacené zálohy, včetně penále a kompenzaci ušlého zisku pro nečinnosti systému.
Do dnešního dne 15.4.24 i přes mnohé další urgence, zase pouze vytáčky nebo mlčení.
Do dnešního dne 15.4.24 i přes mnohé další urgence, zase pouze vytáčky nebo mlčení.

Co dodat k praktikám takovéto firmy, jejichž řiditelka se přes uvedené praktiky, které se zřejmě dějí v její tolerancí, se přesto bezostyšně prezentuje v rozhovorech. (viz. Hospodářské noviny)
Tady je namístě přísloví „Že ryba smrdí vždy od hlavy“.


15. 4. 2024,

Zákazník v Jihočeském kraji
realizováno 2023,
3  

Bez problému a v termínu splněna dodávka a montáž
- od předání a uvedení díla do provozu několik měsíců trvající dodání podkladů a revizí na dotační fond
- není samostatná aplikace v telefonu

celkové hodnocení dobré14. 2. 2024,

Ověřený zákazník v Jihomoravském kraji
realizováno 2023,
5  

Realizace do 2 měsíců od podpisu smlouvy, velmi dobrá montážní parta, veškeré vyřizování bez problémů.
Chytrému řízení přes web.
Slibovaná mobilní aplikace ještě nebyla spuštěna.

Průběh od nabídky po realizaci včetně podpory bez problémů.5. 2. 2024,

Zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2023,
4  

Termín dodání a instalace
Vyřízení dotace
Transparentnost a komunikace
Lepší odladěnost aplikace

Měli jsme velmi dobrou zkušenost s firmou SOMI, která nám nainstalovala fotovoltaickou elektrárnu na střechu našeho domu.

Komunikace:
Jedním z hlavních aspektů, který nás potěšil, byla komunikace s týmem firmy. Vždy byli dostupní pro naše dotazy a vyjádřili se srozumitelně a profesionálně.

Vyřízení dotace:
Firma nám v plné míře pomohla s vyřízením dotace. Všechny administrativní úkony byly vyřešeny včas a v souladu s platnými předpisy. Cítili jsme se podpořeni a informováni po celou dobu procesu.

Dodání a instalace:
Příjemným překvapením bylo dodržení termínu dle smlouvy. Instalace proběhla hladce a v termínu, který byl původně stanoven. Tým montážníků pracoval rychle a efektivně, aniž by to mělo negativní dopad na kvalitu provedených prací. Panely byly namontovány na střechu ...celá recenze »
8. 1. 2024,

Zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2023,
4  

1/ od okamžiku objednání rychlé dodání a návazné práce
2/ opakované výjezdy k odstraňování "porodních bolestí" vždy operativní a rychlé
3/ komunikace s obchodním oddělením výborná - z důvodu pozdržení vydání pozitivního rozhodnutí NPÚ nebyl problém pozastavit realizaci
1/ ne zcela propracovaný systém informovanosti o následných krocích tj. od instalace panelů, přes instalaci systému, revizi až PPP
2/ komunikace oddělení reklamací musí fungovat operativněji a komunikovat lépe se zákazníkem - sdělení plánu řešení v konkrétním čase chybí

SOMI považuji za transparentní společnost, která má spoustu míst pro zlepšení ale umí dostát svým závazkům a zákazníka nezklame.

18. 12. 2023,

Ověřený zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2023,
1  

v termínu dodán materiálu k instalaci, administrativa spojená s žádostí o PPP.
- první, 2x sundavání panelů ze střechy z důvodů chybných optimizérů. Optimizer 900W zapojený pro dva panely 2x550w=1100W. takže snížena schopnost propustit generovaný výkon na dvou panelech o 200w. V mém případě optimizery ubíraly na 18ti panelech 1,8kW z 9,9kw. Což je dost podstatný problém a doporučuji každému kdo má od SOMI optimizery, aby si zkontroloval jejich parametry a nebyl výkon jeho FVE zbytečně snižován. Přišel jsem na to díky všímavosti a znalosti mého kamaráda. Kdyby na to ale nepřišel, tak mám FVE jen 8,2kw přestože jsem si zaplatil za 9,9kw.
- druhý problém po spuštění se ukázalo špatné zapojení cívek, otočený jejich směr a špatně zapojené ve cívky ve střídači. Až druhá parta el. z UA na to přišla.
- třetí problém bylo zdržování vyplnění formuláře C1 pro vyplacení dotace cca 2 měsíce. Urgoval jsem SOMI až přes ředitele, vyhrožoval soudy a bylo to marné. Nakonec se ukázalo že montážní parta z jiné firmy, která pro SOMI mou FVE montovala si s razítkem na tento formulář dávala na čas. Nejspíše jsem si o to řekl tím že jsem reklamoval optimizery. Tím si říkám jak asi uspěju s reklamací viz níže, když to vlastně somi nemontovali
- čtvrtý a zatím nedořešený problém je el. zapojení akumulátorů ke střídači. Čím více o FVE diskutuji, tak se dozvídám informace. Hledal jsem na mé FVE jištění akumulátorů, které bych předpokládal jako automatickou záležitost z bezpečnostních důvodů. Po odkrytí el. krabice jsem se nestačil divit. kabely mezi bateriemi jsou spojeny s kabelem od střídače v jednom místě, které tvoří bambuli a je omotána izolační páskou. Nejsem el. ale vím že el. spoje se instalují v rozvodnici a v tomto průřezu kabelu bych očekával každý kabel pod jedním šroubem. Jištění akumulátorů jsem žádné nenašel. Tyto dvě záležitosti reklamuji již cca 1 měsíc a zatím od SOMI žádné vyjádření k nebezpečnému provedení el. instalace a jištění akumulátorů nemám. Kdyby někoho zajímalo jak to mohlo projít revizí tak mohlo. Myslel jsem si, že v revizní zprávě o bateriích nic nenajdu jinak by se pod to neměl r. technik ani podepsat. No ale technik ve zprávě bateriový systém sám zmiňuje větou " Z měniče jdou silové kabely DC do bateriového systému, který uchovává energii pro potřeby přerušení výroby". To je jediný výrok o bateriích. Zatímco všude je do detailu popsán průřez, cyky, jištění atd., tak zde se o jištění a kabelech nic nedozvíte. Podle mě má revizní technik trošku máslo na hlavě. Revize se provádí před vystavením poslední doplatkové faktury, což vysvětluje zájem nejen můj, aby vše hladce prošlo ale hlavně SOMI, aby bylo vše uhrazeno.

SOMI systém nedoporučuji. Zaplatil jsem si nadprůměrnou cenu FVE systém ale neodpovídá to tomu. Za letošní rok jsem díky SOMI zestárnul o 5 let.12. 12. 2023,zobrazena strana 1 z 3

celkem 19 recenzí SOMIVšechny recenze označené textem „Ověřená recenze“ byly ověřeny smluvní dokumentací či dalšími doklady od autora recenze.
Ostatní neoznačené recenze jsou ověřovány pouze ověřením telefonního čísla autora recenze. Jak ověřujeme recenze?


Symboly u recenzí:
Instalováno tepelné čerpadlo
Instalována fotovoltaika


Otázky a odpovědi o SOMI