SolidSun

Logo SolidSun


Hodnocení

Doba realizace

do 6 měsíců
Sídlo Míru 3267, Frýdek-Místek 73801
4 pobočky
Členství
  •   Česká fotovoltaická asociace (ČFA)
  •   Solární Asociace
Služby
  •   Fotovoltaické systémy?
  •   Solární systémy?
Obchodní název

SOLIDSUN s.r.o.

IČO / DIČ 02258129 / CZ02258129
Datová schránka frf48np

Společnost SolidSun poskytuje komplexní řešení v oblasti fotovoltaických elektráren - návrhy i realizace FVE, výkup přebytků energie, servis i pravidelné revize elektráren. FVE navrhujeme na míru domácnostem i firmám. Elektřinu, kterou si sami vyrobíte, vám nikdo nezdraží.Pobočky

Frýdek-Místek
Míru 3267
Navigovat

Brno
Hviezdoslavova 1158/47
Navigovat


Hradec Králové 4 - Plačice
Vlčkovická 223
NavigovatZdice
Čs. armády 957
NavigovatRecenze

4,3

18 recenzí


Zákazník v Moravskoslezském kraji
realizováno 2024,
1  

Změna typů panelů v průběhu instalace
Neochota
Nekomunikativnost
Dlouhá doba instalace
Neoznámeny vícenáklady
Žádné požadavky na stavební připravenost
Nezapojí Full backup!!!!!
Nekomunikují
Nepromyšlená instalace
Dělají že neznají home Assistant

Dlouho jsem vybíral dodavatele fve. Nechtěl jsem drahý ČEZ a ani levnou neznámou malou firmu. Nakonec volba padla na SolidSun.
Bohužel chyba které lituji! Znovu bych s nimi do instalace nešel.
Za mě SolidSun nemohu nikomu doporučit
9. 6. 2024,

Zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2024,
1  

Na začátku sjednávání velmi přesvědčivý zprostředkovatel pan Král, všechno sluncem zalité, nejsou v ničem žádné problémy, až si člověk říká, že v dnešní době to není možné. Ale po podepsaní smlouvy a po první odeslané záloze změna o 360 stupni. Vylákají ihned druhou zálohu ještě z příslibem rychlejšího terminu montáže a pak se po nich slehla zem. Žádná komunikace, nikdo nic neví nikdo za nic nemůže a začínám je nahánět, po měsíci od uhrazeni druhé zálohy se mi konečně někdo ozval z informaci, že panely sjednané ve smlouvě nemají a proto se montáž konat v termínu stanoveným ve smlouvě a slíbeným dřívějším v emailu konat nebude. Nejdříve nabídka jiných panelu, menších ze slabším výkonem a hlavně levnějších za samozřejmě stejnou cenu jak za původní a málo toho tak ještě nutnost na 11 panelu montáž optimizeru za vícepráce 11 000,- kč. Když to odmítnu tak vyhrůžky, že se taky můžu dočkat montáže až někdy na podzim a je březen 2024. No a když kontaktují pana zprostředkovatele tak ten se nabízí býti prostředníkem a že vše domluví ke spokojnosti údajně obou stran. Následuje můj pokus o odstoupeni od smlouvy ale to se jím nezamlouvá a snaží se mně přesvědčit, ať dodatek podepíšu a na konci bude kompenzace pokud nebudou další vícepráce. Dorazil technik a prohlásil, že tady jsou vynikající podmínky na montáž a že nevidí žádné vícepráce. Následuje opět stejný dodatek ke smlouvě jako minule, že cena se nezmění ale k tomu přislib kompenzace po dokončeni. Z těžkou rukou se mi to podepisuje nebo cítím podvodné jednáni. Sama sebe přemlouvám, že jsem přecitlivěla a že budu jím věřit. Chyba!!! Poslouchejte intuici ta Vás nikdy nezklame. Následovala montáž ze zpožděním a samozřejmě nedodržení termínu zhotovení díla.
Ihned po dokončení tj. po revizi, přišla faktura na které bylo vyúčtovaní samozřejmě bez slíbené finanční kompenzace a ještě z navýšením za vícepráce. Následuje můj dotaz neboli reklamace ceny díla z mé strany. Ze strany Solud Sun je samozřejmě předkládán mi podepsaný mnou dodatek ke smlouvě a vícepráce které vznikly z důvodu změny panelu tj. z nedodržení smlouvy ze strany firmy, což samozřejmě fírma nepřipoušti a trva na zaplacení vícepraci ve výši 11 000,- kč. Na mou žádost o vrácení finančního rozdílu za panely nereaguje na toto téma, zaštituje se pořad dodatkem ke smlouvě, že jsem ho podepsala. Najednou si nikdo nic nepamatuje, nikdo nic neví a hlavně komunikuje se mnou někdo mimo firmu na základě plné moci jaakisi Miroslav Pawelek. Tak Vám řeknu horor. Nakonec uznají pokutu za nedodržení termínu ve výši 1 271,80 Kč a slibuji zase kompenzaci po zaplacení konečné faktury. Nejsem už ochotna naletět znovu jejích slibům i když je částka méně významná, fakturu musím zaplatit nebo mi vyhrožují penále za pozdní uhrazení faktury. Faktura má splatnost 7 dnu i když je ze zákona 14 dni. V případě, že na FV máte úvěr a musíte ho postupně čerpat na základě faktur máte opět problém z dodržením stanovených podmínek v Bance. Tak mi nic jiného nezbývá, fakturu zaplatím nebo potřebuji úvěr umořit vyplacenou dotaci, Bankou stanoveného termínu, jinak je u banky pokuta za nedodržení smluvených podmínek.
Záležitost předám právnímu zástupci a obrátím se na ČOI aby se podívala na podnikaní a praktiky společnosti Solid Sun. Píšu to veřejně aby jste si na firmu dálí velký pozor. Také v mediálním prostoru se objevila informace o vyloučení společnosti SolidSun s.r.o. z dobrovolného spolku CAFT. To není samo sebou pozadí je velké množství stížnosti na firnu Solid Sunn na neseriózní jednáni.. Firma samozřejmě o vyloučení informuje svými argumenty. Ať si to každý přebere sám, moji povinnosti je informovat ostatní o neseriózností, podvodném jednání a lží kterou se firma obklopuje. Nedoporučuji v žádném případě tuto firmu. Hlavně SolidSun si na veškeré práce najímá externí firmy a sama jen těží z jejích prace.

Nedoporučuji v žádném případě tuto firmu. Firma Solid Sunn si na veškeré práce najímá externí firmy a sama jen těží z jejích práce. Píšu to veřejně aby jste si na firmu dálí velký pozor. Ať si to každý přebere sám, moji povinnosti je informovat ostatní o neseriózností, podvodném jednání a lží kterou se firma obklopuje.

5. 6. 2024,

Zákazník v Libereckém kraji
realizováno 2023
2  

Osvědčené komponenty.
Baterie střídač záruka 10 let.
Precizní provedení.
Díky panu Šaflerovi rychlý a profesionální servis.
Vlastní vývoj.
Stále se rozvíjející firma s tradicí.
Dlouhá doba od podpisu k realizaci.
Nově zaškolení zaměstnanci nemají dostatek Zkušeností.
Dvě chyby v zapojení.
Zatím nefunkční stálý a automatický monitoring funkčnosti.

Solidsun doporučuji, fotovoltaika 9,9 Kw baterie 14 Kw funguje bezvadně, špičkově v mrazivém počasí až 12KW, slunečné jarní dny kolem 70 Kwh/den, při zatažené obloze pod 10 Kwh/den. Namontování panelů perfektní, vizuální provedení elektroinstalace parádní. Vytknout by se dal jen dlouhý termín realizace, žádost podána 1 listopadu 2021, dokončení leden 2023. A to ještě nebyl otestovaný modul sunberri, ale vyplatilo se počkat, modul perfektně optimalizuje využití fotovoltaiky i pro ohřev vody v boileru. Servis byl díky panu Šaflerovi rychlý a precizní, protože Nově najatí montéři, ač pracovali snaživě, udělali dvě chyby v zapojení. Vše jinak proběhlo v pohodě, dotaci 205 tisíc firma zajistila a byla vyplacena do tří týdnů po dokončení. Jak jsem ověřil u výrobce, tak i prodloužení záruky u ba ...celá recenze »
7. 6. 2023,

Zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2023
5  

Super jednání!
Žádné!!

Super jednání!!!!!

31. 5. 2023,

Zákazník v Olomouckém kraji
realizováno 2021
5  

Profesionalita od začátku, to jest projektu, až po montáž. Rovněž, vyřízení dotace i posečkáním s doplatkem.
Dodatečné zajištění dalšího akumulátoru a zapojení nez problému.

Jednoznačně spolehlivý partner

29. 4. 2023,

Zákazník v Praze
realizováno 2023
5  

Profesionalita, spolehlivost, slušné a vstřícné jednání, všichni montážníci i revizák ochotní, práci odvedli kvalitně, činnosti na sebe plynule navazovaly. Po realizaci vše funguje tak jak má.
Měli drobné měsíční zdržení oproti smlouvě, bylo to ale v době největšího náporu fotovoltaik a včas se za zpoždění omluvili.
Všechna povolení i dotaci perfektně sami vyřídili.
Jediným záporem, který se ale naštěstí vůbec neprojevil, byla podepisovaná smlouva, která byla v několika bodech hodně oboustranně nevyvážená a žádná změna ke srovnání podmínek obou stran nebyla ze strany Solidsun možná. Nejvíce vadil bod, že předem zaplatíte 50% zálohu a termíny dokončení nebyly na jejich straně pod žádnou sankcí, sankce byly jen na mé straně. V podstatě kdyby po roce řekli, že se omlouvají jelikož nestíhají a vrátili mi zálohu, bylo by dle smlouvy vše OK. Holt věděli, že mají dobré reference, přetlak klientů a tudíž si mohou takovou smlouvu dovolit, dokonce jsem musel čekat než uvolní stopstav na příjem nových klientů, což ale hodnotím pozitivně, že nepodepisovali klienty jako Malina u kterých by věděli, že je nestíhají realizovat.

Cenově byli výrazně levnější než S-Power. Dal jsem na doporučení, že firma je spolehlivá a po realizaci ji určitě mohu i sám doporučit. Líbilo se mi i jednání obchodního zástupce, který nemaloval věci na růžovo a sám upozorňoval i na věci které se mi sice nelíbily tolik jako to co mi říkali od konkurence, ale on říkal pravdu.

14. 4. 2023,

Zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2023
5  

Spolehlivost, profesionalita, vysoká odbornost, co slíbí dodrží.
Nevím o žádných záporech

Naše střecha je velmi komplikovaná, přesto Solid sun navrhl funkční řešení pro využití 22 ks panelu. Cena i realizace proběhla přesně dle dohody a to i v době zvýšeného zájmu o FVE, kdy ostatní dodavatele nestíhali. Vše co bylo slíbeno, bylo dodáno a předem vysvětleno. Všichni zúčastnění mají velké odborné znalosti a pracují profesionálně s velkým nasazením. Děkujeme všem za realizaci i budoucí servis.

13. 4. 2023,

Zákazník v Moravskoslezském kraji
realizováno 2023
5  

slušné a vstřícné jednání
dobrá a rychlá komunikace
ochota a trpělivost s naprostým laikem
firma s dlouhou historií a dobrými referencemi
kvalitně odvedená práce
vyšší cena oproti konkurenci
skryté vícenáklady
dodání až v nejzazší možný termín dle smlouvy (ale stihli to, tak to snad ani není zápor)

Objednal jsem u nich na doporučení dvou známých a nelituji. Jednání profesionální, ochota od všech zaměstnanců, vše poctivě podle smlouvy, od objednání do zprovoznění 6 měsíců. Část týmu byli Poláci, což ale na Ostravsku nevadí, domluvíme se v pohodě... :) Jediné co bych vytknul jsou skryté vícenáklady, na které mě nikdo neupozornil předem (jako třeba nutnost kompletního předělání HDS a doplnění optimizérů do jednoho stringu). Celkově je můžu doporučit, elektrárna šlape perfektně, vše je podle mých představ.

5. 4. 2023,

Zákazník v Královehradeckém kraji
realizováno 2023
5  

vše proběhle dle domluvy
termíny instalace na sebe pěkně navazovaly (instalace panelu - elektro instalace, revize) vše do 14 dnů
informace zákazníkovi o stavu zakázky
vše vyřídili bez jakýkoliv urgencí
super firma - všem doporučuji

Po podepsání smluvy a zaplacení zálohy 50% se okamžitě vše dalo do běhu. Firma podala žádost o připojení mikrozdroje - poté se čekalo na termín instalace, který firma dodržela dle smlouvy. 2 dny trvala instalace panelů (členitá střecha) montážníci češi, musím pochváli panely instalovali i ve sněhové vánici, nic je nezaslavilo. Bez problému sme se na všem dohodli. Do 3 dnů po ukončení instalace přijeli elektrikáři a 2 dny se dělala elektrická instalace - opět sme se na všem dohodli a vše běželo jako po drátku. Při nahlášení o rozblombování elektroměru hned objědnali montáž 4Q elektroměru na ČEZ. Revize proběhla do 2 dnů od dodělání elektroinstalace a výměna elektroměru do týdne od revize. Ihned po výměně elektroměru a kontrolou ČEZ dělníkem proběhlo podání žádosti o dodaci (vyplacena 3 týdn ...celá recenze »


4. 4. 2023,

Zákazník v Praze
realizováno 2023
5  

perfektní přístup a profesionalita od obchodního zástupce přes přípravu, montážníky,
dále elektrikáře, revizního technika,...
nic

perfektní služba, kdy je splněno co se slíbí, už čekám jen na dotace :-)

3. 4. 2023,zobrazena strana 1 z 2

celkem 18 recenzí SolidSunVšechny recenze označené textem „Ověřená recenze“ byly ověřeny smluvní dokumentací či dalšími doklady od autora recenze.
Ostatní neoznačené recenze jsou ověřovány pouze ověřením telefonního čísla autora recenze. Jak ověřujeme recenze?


Symboly u recenzí:
Instalováno tepelné čerpadlo
Instalována fotovoltaika


Otázky a odpovědi o SolidSun