Schlieger

Logo Schlieger


Hodnocení

Doba realizace

do 9 měsíců

Telefon

+420 226 223 800

E-mail

info@schlieger.cz
Sídlo U nákladového nádraží 3265/10, Praha 13000
Služby
  •   Fotovoltaické systémy?
  •   Solární systémy?
Obchodní název

Schlieger, s. r. o.

IČO / DIČ 28787803 / CZ28787803
Datová schránka j8gme5d

Specializujeme se výhradně na obnovitelné zdroje energie - tepelná čerpadla, solární ohřev vody, nízkoteplotní otopné soustavy a fotovoltaické elektrárny. Věříme, že by lidé neměli platit vysoké ceny za energie.Recenze

2,1

37 recenzí


Ověřený zákazník v Jihočeském kraji
realizováno 2023,
1  

PO DOBU JEDNANI S FIRMOU SCHLIEGER OD 7/4/2022 DO DNES NEEXISTUJE KLADNE HODNOCENI !!!!!
- Nedodržování smluvních termínů
- Dodávka jiných panelů a baterii
- Nečeská komunikace s montážníky bez kvalifikace
- Arogantní jednání na kontaktním telefonu
- Zdlouhavé jednání a nepřehledná komunikace s callcentrem firmy, jedno oddělení neví co dělá druhé, neumějí si předat informace uvnitř firmy a davaji zakaznikum nepravdive informace
- Zpozdeni dodani projektu
- Zpozdeni zpracování dotací

Firme Schlieger se vyhnete na kilometry. Termin instalace byl zpozden o 6 mesicu proti podepsane smlouve a o kvalite ani nemluve. Pri montazi jsem zjistil, ze panely byly polozeny primo na strechu, ktera ma 10 stupnu uhel. Montazni cetu jsem informoval, ze podle firmy Schlieger panely maji byt namontovane minimalne ve 30 stupnich dostal jsem odpoved, ze byly privezeny jine, vetsi panely aniz jsem byl o zmene informovan. Pri reklamaci, ze mi byly dodany jine panely a jine baterie nez stalo ve smlouve mi p. Jelinkova sdelila, ze si panely odvezou, ale tuto cestu mi nauctuji. Neuveritalne jednani, uctuji zakaznikovi za Firmy Schlieger CHYBY !!!!! Pri konecnem vyuctovani mi byla navysena cena o 9590 KC, proti uzavrene smlouve. Pote jsem zacal dostavat upominky, ze pokud tato castka nebude za ...celá recenze »
28. 1. 2024

Ověřený zákazník v Libereckém kraji
realizováno 2021,
1  

Nejsou žádné.
Slíbené závazky nedodržely, neodborná instalace,neprofesionální přístup.
Špatná spolupráce při reklamacích

NEDOPORUČUJI, slibovaná úspora NENÍ.13. 1. 2024

Zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2023,
1  

žádné
nedodržený termín realizace, povedlo se to bolestně po 13 měsících!
ukrajinská montážní četa, bez kvalifikace, musíte je neustále hlídat!
revizní technik nebyl automaticky vyslán po montáži, musel jsem objednávat další termín!
zdlouhavé jednání a nepřehledná komunikace s callcentrem firmy, jedno oddělení neví co dělá druhé, neumějí si předat informace uvnitř firmy!


Katastrofální komunikace, nespokojenost s firmou Schlieger, nedoporučuji nikomu pokud nemáte pevné nervy a čas!


3. 1. 2024

Zákazník v Jihomoravském kraji
realizováno 2023,
4  

Kvalitní instalace
Rychlá reakce na vzniklý problém (podpětí baterií)
Vstřícná zákaznická podpora
Delší termíny administrativního zpracování (revizní zpráva, závěrečná zpráva o instalaci a uvedení do provozu)
Horší komunikace (e-maily z kontaktního formuláře zpravidla bez odpovědi)

Nová FVE na ploché střeše RD v ochranném pásmu památkové rezervace
Od zaplacení zálohy do vyplacení dotace uplynulo 6 měsíců, byť se termín samotné instalace zpozdil o měsíc oproti smlouvě. Z více nabídek a na základě více návštěv obchodních zástupců jsme vybrali firmu Schlieger, jejich obchodní zástupce poskytoval relevantní a kompetentní informace. Rovněž pomohl se zpracováním podkladů (nákresy) pro žádost o stanovisko odboru památkové péče a byl aktivní při kontrole a přípravě elektroměrného rozvaděče podle připojovacích podmínek distribuční společnosti. Doporučil schopného elektrikáře, se kterým jsme v klidu připravili část elektroinstalace a vnitřní kabeláže, i když to asi měla udělat firma Schlieger. Takto to bylo v klidu a podle našich představ. Samotnou instalaci provedla parta uk ...celá recenze »
22. 12. 2023

Zákazník v Karlovarském kraji
realizováno 2023,
2  

Nejedná se o realizaci, ale o opravu tepelného čerpadla.
Dne 30.10.2023 jsem žádal o opravu TČ, ale jeho realizace byla ukončena 18.12.2023. Do dnešního dne se mi nedostalo odpovědi na otázku proč nedodržují uváděné termíny na opravu viz. odkaz na web stránky https://web.schlieger.cz/faq/co-kdyz-se-neco-pokazi-pomuze-mi-vas-servis/. Na závěr pochválím práci servisního technika, který nechci ti zakřiknout odvedl velice slušnou práci. Dále bych vytknul kvalitu servisního oddělení na telefonu. S techniky co jsem mluvil se mi dostalo dosti slabých odpovědí. Až na tří případy tito lidé byli schopni podat fundovanou odpověď.

Nejlépe vše řešit osobní návštěvou.

19. 12. 2023

Ověřený zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2023,
1  

- hardware je kvalitní (jak uchycení na střechu tak panely a elektronika samotná)
- velmi schopný tým ukrajinských montérů (působili spíš jako najmutí živnostníci)
- zpoždění instalace od 3 týdny (na původně domluvený termín zpožděný o 2 týdny nikdo nepřijel, i když mi infolinka tvrdila že jsou na cestě, domluveno znovu)
- někdy velmi dlouhé prodlevy v komunikaci (1-2 týdny)
- pocit že jakmile shrábnou peníze tak už se nezajímají a zákaznický servis je ten tam
- zbytečně prodloužili zprovoznění panelů o 7 týdnů navíc (po 4 týdnech jsem urgoval ale moc to nepomohlo) protože neodeslali žádost na ČEZ na instalaci měřáku elektřiny poslané do sítě
- přišel jsem tedy o možnost výroby vlastní elektřiny na celý srpen a září úplně zbytečně
- zároveň se tím zpozdilo zpracování dotací

Chápu že kvůli velkému zájmu nemůžou urychlit dodání panelů atd. od výrobce, překousnul bych i zpoždění instalace o 3 týdny, ale to že jim trvá 7 týdnů odeslat e-mailem žádost na ČEZ aby mi nainstalovali měřák a panely se tak mohly zprovoznit a stát mi odeslal dotace na účet je naprosto iracionální a neomluvitelný a celá organizovanost firmy je groteskní. Levá ruka neví co dělá pravá. Za to neustálé popotahování, výmluvy, zdržování a hraní mrtvého brouka, pocit, že si vás vůbec neváží, přestože jim zaplatíte přes 500 000 Kč to nestojí.
Nedoporučuji. Vidím, že se negativní recenze tento rok velmi rozmnožili a lidé mají podobné zkušenosti. Zkuste raději jinde, kde mají lepší recenze a přístup.


8. 11. 2023

Ověřený zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2023,
1  

Žádný (ale vrácena záloha po odstoupení od smlouvy)
Jednání jen s obchodním zástupcem - komplikované a zdlouhavé získávání technický informací
Smlouva podepsaná v říjnu 2022 s realizací do června 2023. Od dubna 2023 jsem telefonoval na infolinku ohledně termínu realizace až do června, termín jsem žádné nedostal a bylo mi doporučeno počkat až se ozvou. Tak jsem čekal ještě měsíc po termínu a vypověděl smlouvu přes formulář na jejich webu. 14dni se nic nedělo, tak jsem urgoval na infolince a až asi za dalších 14dni přišla dohoda o ukončení smlovy a světě div se spolu s nabídkou termínu na realizaci za cca 5 dni a slevovou 10 000 Kč. Poslal jsem dohodu s lhůtou na finanční vypořádání do 14dnu, ale v té mi nic nepřišlo, tak jsem zase urgoval a bylo mi sděleno, že platbu už poslali, ale na muj účet nic nepřišlo. Tak jsem požadoval potvrzeni o platbě a asi po 14 dnech nervů nakonec záloha přišla.
13 měsíční anábaze bez realizace a de fakto bezúročná půjčka Schliegru
Katastrofální komunikace
Nezodpovězené technické dotazy od technické podpory - vzad jsem to pak na coli se ptát
Obchodní zástupce po 4 měsících od podepsání smlouvy nedostupný, žádná náhrada, jediný kontakt infolinka

Nejhorší zkušenost s firmou v životě
13 měsíců fuč
Nedoporučuji!!!


25. 10. 2023

Zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2023,
1  

žádný
nesplněný termínu, komunikace - tzv. slibem nezarmoutíš
nemají baterie, nedodali revizi

Nedokázali dodržet jediný termín, jen sliby. Klamavá reklama.
Po roce stále nemáme hotový projekt, nejspis se nedočkáme ani dotace. Komunikace z jejich strany žádná, ticho po pěšině..


16. 10. 2023

Zákazník ve Středočeském kraji
realizováno 2023,
1  

Žádné
Nulová komunikace!!!
Pozdní dodání
Fakturují něco jiného, než je ve smlouvě
Dodaný jiný termostat, nechtějí ho vyměnit

NAPROSTO NEDOPORUČUJI!!! Jen pro silné a klidné povahy se silným srdcem, což já nejsem. Instalace 2 ukrajinci, kteří neuměli česky, nechali si podepsat soupis materiálu a prací, které neprováděli, dodán jiný obyčejný termostat, firma nechce o výměně ani slyšet, žádné proškolení, neudělali revizi elektro. Opravdu bez komentáře, bacha na ně!!!

27. 7. 2023

Zákazník v Pardubickém kraji
realizováno 2023,
1  

Asi jen ten, že mi vrátili peníze a již nemám s touto firmou nic společného.
Nepočítaně.

Dobrý den. I když to nikdy nedělám, tak jsem se rozhodl napsat recenzi na firmu Schlieger, aby lidé, kteří se rozhodují mezi firmami, které jsou u nás na trhu v oblasti fotovoltaické elektrárny. Dne 31.7.2022 jsem uzavřel s firmou Schlieger smlouvu na montáž fotovoltaické elektrárny s tím, že ve smlouvě bylo uvedeno, že elektrárna bude namontována do 30.4.2023. Již při podpisu smlouvy se mi nezdálo, že se na střechu vejde tolik panelů, kolik uvedl obchodní zástupce, který mě ujišťoval, že se to tam vejde. Následně jsem zaslal zálohu a to téměř 360000,- Kč firmě Schlierer a dokumenty, které požadovali. Firma vyřídila dotaci za což chtěli dalších 10000,- Kč. Začátkem dubna 2023 jsem volal do firmy Schlieger, abych se ujistil, že je vše v pořádku a že přijedou dle dohodnutého termínu 20. ...celá recenze »


23. 7. 2023zobrazena strana 1 z 4

celkem 37 recenzí SchliegerVšechny recenze označené textem „Ověřená recenze“ byly ověřeny smluvní dokumentací či dalšími doklady od autora recenze.
Ostatní neoznačené recenze jsou ověřovány pouze ověřením telefonního čísla autora recenze. Jak ověřujeme recenze?


Symboly u recenzí:
Instalováno tepelné čerpadlo
Instalována fotovoltaika


Otázky a odpovědi o Schlieger